Image

Wiemy jak ciężko jest znaleźć dobrych specjalistów dziecięcych, w ręce których oddajemy nasze pociechy. Leczenie dziecka wymaga nieco innego podejścia niż w przypadku dorosłych, więcej cierpliwości, nierzadko kreatywnego myślenia. Lekarz pracujący z dzieckiem musi wzbudzić zaufanie zarówno małego pacjenta, jak i jego rodziców. W Centrum Medycznym Ginemedica zebraliśmy najlepszych specjalistów z różnych dziedzin, aby zadbać o zdrowie nie tylko Wasze, ale także Waszych dzieci.

Lekarze


Cennik

Konsultacje

USG piersi dziewczynek150 zł
USG jamy brzusznej dzieci150 zł
USG tarczycy dzieci150 zł
USG tkanek miękkich dzieci150 zł
USG układu moczowego dzieci150 zł
Konsultacja dermatologiczna dzieci180 zł
Konsultacja ginekologiczna dziewczynek210 zł
Konsultacja internistyczna dzieci180 zł
Konsultacja ortopedyczna dzieci
z USG
200 zł
Konsultacja ortopedyczna dzieci
bez USG
200 zł
USG bioderek u niemowląt 200 zł
Konsultacja psychiatryczna dziecka
pierwszorazowa
200 zł
Konsultacja psychiatryczna dziecka
kolejna wizyta
150 zł
Diagnostyka autyzmu - pakiet ADOS-2 1380 zł
Konsultacja neuropsychologiczna dzieci150 zł
Konsultacja urologiczna dzieci200 zł

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zgłosić się do psychiatry dziecięcego?
Warto udać się z dzieckiem do specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży, gdy zauważymy naszej pociechy trudności z koncentracją, przystosowaniem się do otocznia, ma trudności z nawiązaniem więzi z rówieśnikami czy odnalezienia się w nowej szkole. Często zmiany sytuacji rodzinnej są dla dziecka trudne do zrozumienia, wtedy nieoceniona może okazać się pomoc psychiatry czy terapeuty.
Jak wygląda konsultacja ginekologiczna u dziewczynek?
Przede wszystkim taka wizyta wymaga zgody rodzica dziecka. Lekarz dokładnie tłumaczy przebieg wizyty, a samo badanie jest przeprowadzane z niezmierną delikatnością. Zasadniczą różnicą między wizytą ginekologiczną dziewcząt, a kobiet, które już współżyją jest badanie USG. U dziewcząt jest ono zazwyczaj wykonywane przez powłoki brzuszne. Tym sposobem lekarz ma możliwość oceny macicy i przydatków nie powodując dyskomfortu u młodej pacjentki.
Czym jest diagnoza neuropsychologiczna?
Jest to odmiana diagnozy psychologicznej, podczas której bada się szczegółowo takie funkcje jak percepcja wzrokowa, słuchowa, funkcje językowe, myślenie, pamięć i uwaga. Pozwala to ustalić jakie oddziaływania terapeutyczne będą najbardziej optymalne z perspektywy trudności dziecka.