mgr Paula Długosz

mgr Paula Długosz

psycholog, psychoterapeuta
  • język polski
  • język angielski

Nurt: Integracyjny.

Specjalizacja: Psycholog kliniczny oraz psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.

Doświadczenie: Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS ze specjalnością w psychologii klinicznej.  Od 2022r. uczestniczy w akredytowanym kursie psychoterapeutycznym we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii w nurcie integracyjnym – systemowo-ericksonowskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy terapeutycznej i diagnostycznej z dorosłymi, jak i dziećmi i młodzieżą w placówkach terapeutycznych oraz oświatowych: na oddziale zamkniętym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w Ośrodku Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, w Fundacji „Opieka i Troska” oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn”.

Leczenie: Specjalizuje się w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Jest również doświadczonym diagnostą w zakresie ADHD i  spektrum autyzmu u dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje podejście integrujące różne nurty: terapię koherencji, systemowy, erickosonowski, poznawczo-behawioralny – w zależności od potrzeb i celów klienta. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z młodzieżą i dorosłymi z trudnościami, takimi jak zaburzenia nastroju, emocjonalne, lękowe, adaptacyjne, kryzysem tożsamości oraz sytuacjami traumatycznymi. Prowadzi również sesje psychoedukacyjne i wsparciowe dla rodziców.

Szkolenia: W międzyczasie stale rozwija swoje kompetencje doszkalając się na różnorodnych kursach, m. in. terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz terapii koherencji, którą z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy terapeutycznej z pacjentami nad nieadaptacyjnymi schematami zachowań.