Czym jest badanie kliniczne?
Badanie kliniczne to badanie naukowe, prowadzone z udziałem ludzi, mające na celu odkrycie lub potwierdzenie klinicznych, farmakologicznych, w tym farmakodynamicznych skutków działania jednego lub wielu badanych produktów leczniczych.
Badania kliniczne prowadzi się również w celu zidentyfikowania działań niepożądanych oraz śledzenia wchłaniania, dystrybucji, metabolizmu i wydalania jednego lub większej liczby badanych produktów leczniczych, mając na względzie ich bezpieczeństwo i skuteczność.
Badania kliniczne prowadzi się według ściśle określonych zasad, których celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pacjentowi (uczestnikowi badania) i poszanowanie jego praw. O tym, czy pacjent spełnia kryteria medyczne, by wziąć udział w badaniu, decyduje lekarz pełniący rolę badacza. Zasady prowadzenia badań klinicznych są regulowane przez istniejące akty prawne i etyczne.
źródło – strona internetowa Agencji Badań Medycznych
Naszym celem jest umożliwianie pacjentom dostępu do najnowocześniejszych terapii,
dbając jednocześnie o ich bezpieczeństwo i troszcząc się o lepszą przyszłość.
Dlaczego warto wziąć udział w badaniu klinicznym?
Przed rozpoczęciem procesu leczenia w ramach badania klinicznego, Twój stan zdrowia zostanie dokładnie oceniony. Na podstawie zebranego wywiadu lekarskiego oraz wyników zleconych badań, zostaniesz zakwalifikowany do terapii.
W ramach każdego badania pacjent ma dostęp do…
Jeżeli rozpoczniesz leczenie w ramach badania klinicznego, w każdej chwili możesz się wycofać. Pacjent przechodzi wówczas do okresu obserwacji po leczeniu. Do momentu zakończenia badania jesteś pod opieką specjalisty – bezpłatnie.
Aktualnie prowadzone badania
Etapy kwalifikacji
Poniżej przedstawiamy 5 kluczowych etapów kwalifikacji przystąpienia do badania klinicznego.
Wysłanie formularza zgłoszeniowego: Rozpocznij od wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie Ginemedica, aby zgłosić swoje zainteresowanie udziałem w badaniu klinicznym.
Rozmowa z koordynatorem: Po przesłaniu formularza, koordynator z ośrodka zadzwoni do Ciebie, a następnie omówi z Tobą szczegóły badania i udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.
Wizyta u lekarza prowadzącego: Następnie zostaniesz umówiony na wizytę u lekarza prowadzącego, który szczegółowo omówi cel badania, ryzyko i korzyści z udziału oraz przeprowadzi wstępną ocenę Twojego stanu zdrowia.
Podpisanie świadomej zgody: Po zrozumieniu wszystkich aspektów badania, będziesz poproszony o podpisanie świadomej zgody na udział w badaniu.
Badania diagnostyczne: Po podpisaniu zgody, rozpocznie się okres tzw. przesiewowy (screeningu), w trakcie którego będziesz przechodził serię badań diagnostycznych, aby potwierdzić swoją kwalifikację do badania.
Rekrutacje obecnie zamknięte
Jeśli zmaga się Pan/Pani z podobnym problemem, możliwe, że w przyszłości nasz ośrodek będzie prowadził badanie kliniczne w podobnym obszarze. Zachęcamy do kontaktu: badaniakliniczne@ginemedica.pl
Dla pacjentów cierpiących z powodu choroby afektywnej dwubiegunowej
Dla pacjentów
z zaburzeniami
ze spektrum autyzmu
Dla pacjentów
z COVID-19
Dla kobiet z rozpoznanym PCOS
i cierpiących na hirsutyzm
Dla pacjentów
z depresją lekooporną
Dla pacjentów
z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego
Dotyczące antykoncepcji
u małoletnich
Dla pacjentów
z łuszczycą