lek. Jadwiga August-Skarżyńska | Endokrynolog dziecięcy i Pediatra

Żmigrodzka 83/505

Postać przedstawiająca lekarza Jadwigę August-Skarżyńską

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Endokrynolog i diabetolog dziecięcy, pediatra.

Doświadczenie: Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, wyspecjalizowała się w dziedzinie pediatrii i zdobyła piętnastoletnie doświadczenie kliniczne, pracując na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Leczyła również pacjentów pediatrycznych ambulatoryjnie. Od ukończenia w 2017 r. specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu zajmuje się obecnie przede wszystkim dziećmi i młodzieżą ze schorzeniami układu dokrewnego.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Zajmuje się chorobami endokrynologicznymi u dzieci (m.in. chorobami tarczycy, przytarczyc, nadnerczy; zaburzeniami wzrostu i dojrzewania płciowego, zaburzeniami miesiączkowania).

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Swoje kwalifikacje stale podnosi biorąc udział w kursach i konferencjach oraz czytając bieżącą prasę medyczną. Ukończyła certyfikowane kursy usg tarczycy.

Członkostwo: Członkini Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej a także członkinią w Polskim Towarzystwie Otyłości Dzieci.