lek. Janusz Ćmikiewicz | Chirurg, Chirurg dziecięcy, Urolog, i Urolog dziecięcy

Żmigrodzka 83/501

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista urolog oraz specjalista chirurgii dziecięcej.

Doświadczenie: Absolwent rocznika 1987 wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 1987 roku pracował w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego im T. Marciniaka, gdzie zdobył duże doświadczenie zabiegowe, doświadczenie w zakresie m.in. chirurgii urazowej, chirurgii noworodka i urologii. W 1992 roku zorganizował a następnie kierował Pracownią Ultrasonografii Pediatrycznej zdobywając duże doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej i ultrasonografii zabiegowej. Od roku 1998 związany z CUM Proximum, gdzie w ramach praktyki prywatnej zajmuje się ultrasonografią dzieci i dorosłych. W trakcie specjalizacji z urologii związany był z Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej AM we Wrocławiu a następnie od 2008r. do stycznia 2021r. z Oddziałem Urologii Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im T. Marciniaka, gdzie m.in. wykonywał zabiegi endourologiczne, onkologiczne, zabiegi litotrypsji w kamicy układu moczowego.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Posiada doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z chorobami układu moczowego i męskich narządów płciowych, chorobami prostaty, infekcji układu moczowego, nowotworów układu moczowego i męskich narządów płciowych, jak również w opiece nad pacjentami po zabiegach urologicznych.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Wielokrotnie uczestniczył w kongresach naukowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, sympozjach i posiedzeniach naukowych.

Członkostwo: Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, w tym Sekcji Urologicznej PTChD.