lek. Aldona Prochowska | Dermatolog i Lekarz medycyny estetycznej

Żmigrodzka 83/501

Postać przedstawiająca lekarza Aldonę Prochowską

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista dermatologii i wenerologii. Lekarz medycyny estetycznej.

Doświadczenie: Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia na kierunku lekarskim ukończyła z wyróżnieniem w gronie 3% najlepszych studentów. Podczas studiów odbyła roczne stypendium na Wydziale Lekarskim Universitá degli Studi di Perugia we Włoszech. Szkolenie specjalizacyjne ukończyła w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, gdzie prowadziła również zajęcia dydaktyczne z dermatologii i wenerologii dla studentów Wydziału Lekarskiego.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób skóry, włosów i paznokci, chorób przenoszonych drogą płciową, oceną dermoskopową znamion barwnikowych, trichoskopią i kriochirurgią.

Jej szczególnym zamiłowaniem jest leczenie trądziku. Od najmłodszych lat pasjonuje się pielęgnacją skóry i ten element stanowi dla niej podstawę prawidłowego leczenia chorób skóry.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia: Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i warsztatach z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Zdobywa nowe umiejętności podczas kursów i szkoleń, m.in. z zakresu trichoskopii oraz dermoskopii.

Inne: Dba o holistyczne podejście do zdrowia, dlatego poza pracą lubi aktywnie spędzać czas. Jej ulubione formy aktywności fizycznej to bieganie, jazda na rowerze, taniec i fitness. Prywatnie lubi również wykonywać makijaż okolicznościowy, od lat doradza najbliższym w doborze kosmetyków, z pasją poszerza wiedzę i doświadczenie o nowości z zakresu dobrze dobranego makijażu i pielęgnacji skóry.