dr n. med. Renata Mozrzymas | Gastrolog, Gastrolog dziecięcy, i Lekarz leczenia nadwagi i otyłości

Żmigrodzka 83/505

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista chorób dziecięcych, gastrolog, specjalista pediatrii metabolicznej.

Doświadczenie: Dyplom Akademii Medycznej we Wrocławiu, praca w II Katedrze i Klinice Pediatrii i Gastroenterologii we Wrocławiu, staże do pierwszego i drugiego stopnia specjalizacji we Włoszech /Uniwersytet w Trieście oraz Padwie, Klinika Pediatryczna, stypendium naukowe w Padwie oraz Washington. Od 2000 roku pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Prowadzi od 10 lat zajęcia z dietoterapii bloków metabolicznych na Uniwersytecie Medycznym. Posiada doktorat nauk medycznych.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Leczy choroby przewodu pokarmowego u dzieci oraz leczy nadwagę i otyłość w połączeniu z bardzo przystępną edukacją.

Główny obszar zainteresowań: Wdrażanie systemu wymienników energetycznych w terapii otyłości u dzieci i dorosłych, jak i w chorobach metabolicznych, szerokie stosowanie stosowanie gier edukacyjnych, w tym modeli klocków dietetycznych, w edukacji żywieniowej.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Jest autorem licznych publikacji naukowych, 5 książek dedykowanych leczeniu dietetycznemu PKU w oparciu o system wymiennikowy. Organizuje cykliczne Spotkania PKU Wrocław i warsztaty kulinarne poświęcone diecie ubogobiałkowej.