mgr Dorota Karasińska | Diagnosta ADHD, Psycholog, i Psychoterapeuta

Sienkiewicza 28B/1

Specjalizacja w leczeniu: ADHD u dorosłych psychoterapia rodzinna Terapia EMDR trudności szkolne zaburzenia emocjonalne zaburzenia relacji
Lekarz prowadzi leczenie w językach: Polski PL
Dostępne formy wizyt: stacjonarnie stajonarnie

Doświadczenie zawodowe

Nurt: Systemowy.

Specjalizacja: Psycholog, terapeuta EMDR, terapeutą systemowym i doradca rodzinny w trakcie certyfikacji.

Doświadczenie: Od 2013r. czynnie wykonuje swój zawód. W jej dorobku można znaleźć pracę indywidualną z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi, emocjonalnymi i zaburzeniami więzi, prowadzenie zajęć grupowych z zakresu rozwijania umiejętności emocjonalno-społecznych zarówno u dzieci jak i dorosłych, konsultacje i wsparcie dla rodziców w sytuacji m.in. trudności wychowawczych i rozwodu. Prowadzi również terapię rodzinną oraz diagnozę w kierunku ADHD osób dorosłych.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Pracę terapeutyczną opiera na założeniach terapii systemowej oraz narracyjnej, gdzie najważniejsza jest relacja, komfort, bezpieczeństwo i swoboda osoby, z którą współpracuje. Niezależnie od wieku rozmówcy dba o wzajemny szacunek, otwartość i ciepło. W przypadku pracy z dziećmi i młodzieżą ceni sobie również współpracę z opiekunami dziecka.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia: Stale rozwija swoje umiejętności i poszerza warsztat poprzez szkolenia i superwizje.

Członkostwo: Członek Towarzystwa Terapii Systemowej.

Inne: Prywatnie interesuje się muzyką i sztuką, co również można zauważyć w jej pracy terapeutycznej poprzez używanie technik projekcyjnych czy elementów arteterapii, takich jak rysunek, metafory, porównania i opowieści. Wyrażanie swoich uczuć i trudności poprzez rysunek czy muzykę jest dużą częścią mojej pracy zwłaszcza z młodszymi rozmówcami.