mgr Barbara Bednarczuk | Dietetyk i Psychodietetyk

Sienkiewicza 30B

Postać przedstawiająca magister Barbarę Bednarczuk

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Magister psychologii oraz od listopada psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, licencjonowany dietetyk.

Doświadczenie: Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk w szpitalu, prowadzenia pacjentów w projektach unijnych oraz podczas warsztatów psychodietetycznych z dziećmi i młodzieżą. Współpracowała także z klinikami prywatnymi we Wrocławiu, prowadząc pacjentów m.in. z otyłością.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Pomaga w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem i z ciałem. Razem z pacjentem przechodzi przez proces zmiany nawyków żywieniowych, wyjścia z błędnego koła odchudzania i utrzymania zdrowia na dłuższy czas. Szczególnie skupia uwagę na pacjentach z otyłością, łącząc w terapii wiedzę z dwóch dziedzin – dietetyki i psychologii. Rozumie, jak bardzo trudny może być proces redukcji masy ciała i zapewnia potrzebne narzędzia oraz wsparcie, aby droga w kierunku zdrowego ciała i umysłu okazała się sukcesem. W gabinecie stawia na słuchanie potrzeb pacjenta i indywidualną analizę przypadku, łącznie z dobraniem odpowiednich technik zmiany nawyków żywieniowych (korzystając m.in. z technik terapii poznawczo-behawioralnej).

Zajmuje się pacjentami z takimi jednostkami chorobowymi, jak m.in.. otyłość, niedoczynność tarczycy, insulinooporność, hipercholesterolemia, refluks, PCOS, cukrzyca, nadciśnienie. Pomaga osobom jedzącym w odpowiedzi na emocje oraz nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Rozwój zawodowy oraz osobisty jest nieodłączny w procesie pracy z pacjentem. Regularnie uczestniczy w konferencjach oraz szkoleniach.

Inne: W pracy z pacjentem bardzo ważne dla niej jest wprowadzenie atmosfery, opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku, oraz dobranie właściwych metod zmiany nawyków.