lek. Paweł Barański

lek. Paweł Barański

ginekolog
  • język polski
  • język angielski

Specjalizacja: Specjalista ginekologii i położnictwa.

Doświadczenie: Od roku 2010 związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa pracował na stanowisku starszego asystenta. Dyplomowany Menedżer Ochrony Zdrowia.

Leczenie: Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób ginekologicznych żeńskiego układu płciowego oraz położnictwem. Wykonuje badania w zakresie diagnostyki prenatalnej. Posiada międzynarodowy certyfikat ultrasonograficzny: The Fetal Medicine Foundation (FMF). Prowadzi diagnostykę ultrasonograficzną I trymestru ciąży z kalkulacją ryzyka występowania najczęstszych zespołów genetycznych, wykonuje badania II i III trymestru ciąży, z oceną budowy anatomicznej płodu, oraz badania dopplerowskie. Wykonuje także zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych endoskopowych metod obrazowania stosując najnowsze techniki operacyjne. Specjalizuje się w diagnostyce kolposkopowej, leczeniu laparoskopowym, histeroskopii operacyjnej oraz wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Szkolenia i prace naukowe: Przez wiele lat był nauczycielem akademickim, prowadził seminaria oraz ćwiczenia dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.