lek. Barbara Bułacik | Psychiatra

Podwale 83/9

Postać przedstawiająca lekarza Barbarę Bułacik

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii.

Doświadczenie: Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, studiowała również na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie realizuje program specjalizacji w dziedzinie psychiatrii. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w oddziałach całodobowych, detoksykacyjnych, w oddziale dziennym oraz konsultując pacjentów na izbie przyjęć.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Przyjmuje osoby dorosłe na konsultacje psychiatryczne. Oferuje także konsultacje domowe. Konsultuje również w języku angielskim.

Można się do niej zgłosić takimi problemami jak: stres, depresja, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, choroba Alzheimera, uzależnienia, fobie, zaburzenia koncentracji, zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia pamięci, zaburzenia osobowości.

W doborze farmakoterapii kieruje się jej skutecznością oraz tolerancją leczenia. Ważne jest dla niej zbudowanie z pacjentem relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Swoją wiedzę poszerza i uaktualnia uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach poświęconych tematyce zdrowia psychicznego.

Inne: Poza odpowiednio dobraną farmakoterapią i psychoterapią w tematyce zdrowia psychicznego duże znaczenie ma dla niej styl życia z uwzględnieniem m.in. higieny snu, emocji oraz regularnej aktywości fizycznej dostosowanej do stanu zdrowia.