Pytania i odpowiedzi
W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych usług, procedur, rejestracji oraz innych istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem naszego Centrum Medycznego. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i ułatwią korzystanie z naszych usług. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt z naszą recepcją lub infolinią- jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!
Jak mogę umówić się na wizytę?
Na wizytę możesz umówić się na 4 sposoby:
W jakich godzinach jest czynna infolinia?
Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-15:00.
Jeśli nie udało się Państwu dodzwonić na naszą infolinię, oznacza to, że wszyscy nasi pracownicy są obecnie zajęci. Prosimy o cierpliwość – nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w najbliższym możliwym czasie.
Czy specjaliści są dostępni także w niedzielę?
Niektórzy nasi specjaliści udostępniają terminy na pacjentów w niedziele – w tym przypadku otwieramy jedną z naszych placówek.
Informację o lekarzach dostępnych w niedziele otrzymają Państwo na infolinii, a w weekend znajdą ich Państwo w zakładce szybki termin.
Jak przygotować się na wizytę?
Przed pierwszą wizytą w naszym Centrum Medycznym prosimy o pojawienie się 5-10 min wcześniej w celu uzupełnienia dokumentów.
Każdorazowo prosimy zabierać dokument tożsamości. Niektóre wizyty, jakie jak: USG jamy brzusznej wymagają dodatkowego przygotowania.
Jak przygotować się do USG jamy brzusznej?
Noworodki i niemowlęta – optymalne jest wykonanie badania ok. 30-60 min po karmieniu dziecka mlekiem. Dzień przed badaniem oraz w dniu badania wskazane jest podanie preparatu zmniejszającego ilość gazów jelitowych w kroplach zawierających simetykon w dawce dostosowanej do wagi dziecka (wg zaleceń producenta).
Dzieci w wieku 2-6 lat – wskazane jest wstrzymanie podawania posiłków na co najmniej 3 h przed badaniem. Zaleca się unikanie posiłków wzdymających. Dzień przed badaniem oraz w dniu badania wskazane jest podanie preparatu zmniejszającego ilość gazów jelitowych w kroplach lub kapsułkach zawierających simetykon w dawce dostosowanej do wagi dziecka (wg. zaleceń producenta). Przed badaniem można podawać do picia dziecku niegazowaną, niesłodzoną wodę.
Dzieci powyżej 6 roku życia – wskazane jest wstrzymanie podawania posiłków na co najmniej 4-5 h przed badaniem. Dzień przed badaniem oraz w dniu badania wskazane jest podanie preparatu zmniejszającego ilość gazów jelitowych w kroplach lub kapsułkach zawierających simetykon w dawce dostosowanej do wagi dziecka (wg zaleceń producenta). Przed badaniem można podawać do picia dziecku niegazowaną, niesłodzoną wodę.
Nastolatki i osoby dorosłe – badanie USG jamy brzusznej powinno być wykonywane po co najmniej 8-12. godzinach przerwy od przyjmowania pokarmów. Dzień przed badaniem oraz w dniu badania wskazane jest podanie preparatu zmniejszającego ilość gazów jelitowych w kapsułkach zawierających simetykon w dawce dostosowanej do wagi, co najmniej 3 razy dziennie (wg zaleceń producenta). Przed badaniem można pić niegazowaną, niesłodzoną wodę. Należy unikać picia kawy, mocnej herbaty oraz palenia tytoniu w dniu badania.
Oceną odźwiernika – badanie USG jamy brzusznej z oceną odźwiernika w przypadkach niejednoznacznych wymaga poszerzenia oceny o dynamiczną ocenę w trakcie karmienia. W związku z powyższym zaleca się, aby rodzice noworodków i niemowląt mieli możliwość podania dziecku mleka.
Jak mogę opłacić wizytę?
W naszych placówkach jest możliwość płatności kartą, gotówką oraz blikiem.
W przypadku niektórych wizyt pobierana jest opłata jeszcze przed wizytą. Można ją uregulować na trzy sposoby:
Potwierdzenie płatności musimy otrzymać najpóźniej do godziny 19:00 (w niektórych przypadkach 15:00) dnia poprzedzającego wizytę lub niezwłocznie, jeśli rezerwacja jest dokonywana na ten sam dzień (w przeciwnym wypadku system automatycznie ją odwoła).
Uwaga: Pacjent może zmienić lub odwołać zarezerwowany termin wizyty bez podania przyczyny, nie później niż na 24 godziny przed tym terminem. W przypadku odwołania Pacjentowi zwracana jest kwota przedpłaty w terminie 14 dni od zgłoszenia. Regulamin e-płatności jest dostępny na stronie Regulaminy i wnioski.
Czy jest możliwość otrzymania faktury za odbytą wizytę?
Wizyta stacjonarna: Faktura jest wystawiana na podstawie paragonu lub potwierdzenia płatności kartą (wydruk z terminala, bądź potwierdzenie wygenerowane z konta bankowego). Należy przynieść paragon/zdjęcie paragonu lub potwierdzenie płatności kartą do placówki Ginemedica.
Wizyta online: Faktura zostaje wysłana po odbytej wizycie na adres mailowy pacjenta. Plik jest zaszyfrowany i zabezpieczony hasłem.
Wystawiamy faktury do 3 miesięcy wstecz.
Jak wygląda konsultacja online?
Konsultacja online odbywa się poprzez system iGabinet.
Około 10 minut przed wizytą online wysyłana jest wiadomość z linkiem na adres e-mail (prosimy sprawdzić folder SPAM).
Jak uzyskać dokumentację medyczną?
Wydruk:
- Należy złożyć wniosek o wydanie dokumentacji medycznej. Jego zdjęcie lub skan wyślij na adres mailowy kontakt@ginemedica.pl.
- Na przygotowanie dokumentacji medycznej mamy 14 dni roboczych.
- Wydrukowaną dokumentację odbierzesz w naszej placówce na ul. Biskupiej 6B. Dostaniesz powiadomienie SMS o jego dostępności.
Wersja elektroniczna:
- Należy złożyć dwa wnioski: wniosek o wydanie dokumentacji medycznej i wniosek o wysłanie dokumentacji drogą mailową. Jego zdjęcie lub skan wyślij na adres mailowy kontakt@ginemedica.pl.
- Na przygotowanie dokumentacji medycznej mamy 14 dni roboczych.
- Gotową dokumentację otrzymasz mailowo. Plik będzie zaszyfrowany i zabezpieczony hasłem.
Gotowe wnioski oraz regulamin świadczenia usług medycznych znajdziesz na stronie Regulaminy i wnioski. Wniosek musi być podpisany odręcznie.