lek. Małgorzata Stasiak | Psychiatra

Żmigrodzka 83/505

Specjalizacja w leczeniu: bezsenność choroba afektywna dwubiegunowa depresja nerwica PTSD stres zaburzenia emocjonalne
Lekarz prowadzi leczenie w językach: Polski PL
Dostępne formy wizyt: online stacjonarnie online stajonarnie
Postać przedstawiająca lekarza Małgorzatę Stasiak

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Doświadczenie: Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Następnie rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w Milickim Centrum Medycznym na Męskim Oddziale Ogólnopsychiatrycznym. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami chorującymi na schizofrenię, chorobę afektywną dwubiegunową, depresję, zaburzenia lękowe i osobowościowe, jak i z pacjentami uzależnionymi.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: W pracy z pacjentem kieruje się najnowszą wiedzą medyczną. Jako priorytet stawia komfort pacjenta i jego jakość życia. Dlatego zawsze stara się dokładnie wytłumaczyć czym spowodowany jest jego problem i w jaki sposób pomoże mu zaproponowane leczenie. Leczenie psychiatryczne rozumie, jako ścisłą współpracę z pacjentem, której Pacjent jest menedżerem, a ona doradza mu jako ekspert.

Zależy jej, aby każdy pacjent czuł się w jej gabinecie bezpiecznie. Aby zredukować stres spowodowany pierwszą wizytą zachęca do zostawienia krótkiej notatki, gdzie na spokojnie, w zaciszu domowym, pacjent może wypunktować problemy nad którymi chce ze nią pracować.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Chętnie pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych kursach i konferencjach naukowych.

Inne: Jej gabinet jest strefą bezpieczną dla osób z grup mniejszościowych, osób LGBTQ+ i wszystkich osób w kryzysie. Poza psychiatrią interesuje się leczeniem bólu i wsparciem osób paliatywnie chorych, bo tak jak w psychiatrii, komfort życia jest najważniejszy, niezależnie od rozpoznania. Pracuje w hospicjum domowym w Będkowie.