lek. Aleksandra Przedpełska | Psychiatra

Podwale 83/21

Postać przedstawiająca lekarza Aleksandrę Przedpełską

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista psychiatrii. W trakcie specjalizacji z neurologii.

Doświadczenie: Jest asystentką w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym i Leczenia Stresu Bojowego 4 Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. W trakcie specjalizacji z neurologii w Klinicznym Oddziale Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Wojskowego Szpitala we Wrocławiu.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Leczy zaburzenia: depresyjne, nerwicowe, snu, odżywiania (Anoreksja, Bulimia), zachowania i emocji w okresie adolescencji (w tym ADHD), psychotycznych towarzyszących schizofrenii, chorobie afektywnej dwubiegunowej, leczenie uzależnienia od alkoholu i środków psychoaktywnych. Zajmuje się także leczeniem zespołów urojeniowych, zespołów lękowych, zespołów otępiennych (w przebiegu zmian naczyniowych mózgu, w następstwie udarów, w chorobie Parkinsona, Alzheimera, i innych chorobach zwyrodnieniowych lub zanikowych centralnego układu nerwowego), a także diagnostyką zaburzeń osobowości i opiniowaniem w zakresie schorzeń psychiatrycznych.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Ukończyła m.in. kursy: „Psychoterapia kontaktu” – UJ w Krakowie, „Kliniczne zastosowanie psychoterapii” – UJ w Krakowie, „Psychoterapia rodzin” – Instytut Neuropsychiatrii w Warszawie, „Psychoterapia Dzieci i Młodzieży” – CMKP we Wrocławiu i „Psychiatria Sądowa i Orzecznictwo Sądowo-Psychiatryczne” CMKP Warszawa.

Członkostwo: Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.