dr n. med. Zbigniew Obuszko | Chirurg i Chirurg-onkolog

Żmigrodzka 83/501

Postać przedstawiająca doktora nauk medycznych Zbigniewa Obuszko

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Chirurg ogólny. Specjalista chirurgii onkologicznej.

Doświadczenie: Dyplom lekarza uzyskał w 1987r na Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 1989 – 1991 był młodszym asystentem Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, gdzie uzyskał specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. W 1993 otrzymał Stypendium Księcia Walii i w latach 1993 – 1994 pracował jako asystent Oddziału Nowotworów Piersi w Szpitalu Miejskim w Nottingham. W późniejszych latach był tam także asystentem na oddziałach chirurgii ogólnej, torakochirurgii i kardiochirurgii. Po powrocie do kraju w latach 1997 – 2005 ponownie pracował na Oddziale Chirurgii Onkologicznej w DCO we Wrocławiu, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii onkologicznej i obronił pracę doktorską. Podczas kolejnego wyjazdu do Wielkiej Brytanii został tam ordynatorem oddziału chorób piersi w szpitalu w Carlisle. W chwili obecnej jest starszym asystentem na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Specjalizuje się w biopsjach tarczycy oraz biopsjach gruboigłowych i mammotomicznych piersi. Wykonuje zabiegi chirurgiczne takie jak usuwanie guzków piersi, zmian skórnych i podskórnych. W WSS wykonuje pełny zakres operacji w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe:  W roku 1994 pracował w wydziale kontroli jakości screeningu mammograficznego East Midlands w Wielkiej Brytanii. Napisał pracę doktorską na temat biopsji mammotomicznej i w 2005 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych. Odbył szkolenia z diagnostyki węzła wartowniczego w Hanowerze i Londynie w latach 2003 i 2007. W 2009 ukończył w Londynie kurs chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej piersi.