prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz | Endokrynolog

Podwale 83/4

Postać przedstawiająca profesora doktora habilitowanego nauk medycznych Andrzeja Milewicza

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii.

Doświadczenie: Swoje doświadczenie nabył będąc ponad 20 lat kierownikiem Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz pracując na Uniwersytetach Europejskich i USA, jako prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego przez 8 lat, jak również w praktyce prywatnej.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Specjalista o ogromnym doświadczeniu klinicznym z zakresu chorób tarczycy (w tym choroby Hashimoto), guzów i zaburzeń czynnościowych przysadki mózgowej, hiperinsulinemii i insulinooporności, otyłości oraz zaburzeń miesiączkowania i płodności (m.in. choroby wielotorbielowatych jajników, niedoborów witaminy D, zaburzeń okresu menopauzy oraz andropauzy u dzieci i dorosłych).

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Był organizatorem kursów kształcenia ustawicznego PTE dla lekarzy endokrynologów, a obecnie jest nadal na nich wykładowcą. Profesor jest autorem 364 publikacji oraz 5 podręczników dla studentów i lekarzy.

Członkostwo: Jego praca naukowa i doświadczenie było podstawą do przyznania mu Honorowego Członkostwa Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii, a także Ukraińskiego, Słowackiego i Czeskiego Towarzystwa Endokrynologii. Prowadzi Webinary dla lekarzy i pacjentów na tematy zaburzeń hormonalnych i metabolicznych.

Inne: Profesor wciąż jest w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Ginekologii oraz Światowego Towarzystwa Ginekologii Endokrynologicznej, dlatego rejestrując się na wizytę możecie Państwo oczekiwać dokładnego wysłuchania Waszych problemów oraz uzyskania optymalnej terapii po precyzyjnej diagnostyce. Ponadto Profesor podaje do siebie kontakt aby pomóc pacjentowi w przypadku pojawienia się wątpliwości lub problemów.