mgr Kinga Bogdańska

mgr Kinga Bogdańska

psycholog, psychoterapeuta
  • język polski

Nurt: Poznawczo-behawioralny.

Specjalizacja: Psycholog oraz psychoterapeuta w toku certyfikacji.

Doświadczenie: Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz pedagogikę specjalną w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Obecnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie.

Leczenie: Głównym podejściem jakie wykorzystuje w swojej pracy jest psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT). Bliskie jej sercu są również techniki tzw. trzeciej fali: terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii schematu (ST) oraz terapii opartej na współczuciu (CFT). Istotne jest dla niej integrowanie technik i najlepsze wykorzystanie ich do indywidualnych potrzeb klienta.

Członkostwo: Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Inne: W pracy psychoterapeutycznej niezwykle istotna dla niej jest autentyczna relacja pomiędzy klientem a terapeutą, oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku, a także indywidualne podejście do każdej osoby, korzystającej z pomocy. Ważny jest dla niej profesjonalizm, pozwalający  świadczyć usługi, na jak najwyższym poziomie oraz etyka zawodowa.