mgr Katarzyna Stachowska | Diagnosta ADHD, Psycholog, Psychoterapeuta, i Seksuolog

Sienkiewicza 28B/1

Doświadczenie zawodowe

Nurt: Gestalt.

Specjalizacja: Psycholog, seksuolog oraz psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.

Doświadczenie: W pracy z Klientem korzysta z wiedzy zdobytej podczas studiów „Psychologia” ukończonych na Uniwersytecie Wrocławskim, Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu w nurcie Gestalt, a także Podyplomowych Studiów „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” powołanych przy Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Specjalizuje się w pomocy psychologicznej w nurcie Gestalt oraz poradnictwie seksuologicznym. Studia jednak to nie wszystko w relacji z klientem. Każda sesja jest indywidualnym spotkaniem, które wzbogaca o elementy innych podejść terapeutycznych oraz własne doświadczenia.

Szkolenia i prace naukowe

Inne: Wybrała pracę jako terapeuta, ponieważ swoją empatią i umiejętnością współodczuwania chce pomóc chętnym dotrzeć do zasobów, które umożliwiają poczucie bycia spełnionym i zadowolonym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.

 

Informacja od Pani Mgr:

Serdecznie zapraszam do przestrzeni gabinetu, w której Zgodnie z Kodeksem Etycznym Zawodu Psychologa, będziesz mogła/ mógł swobodnie znaleźć swój sposób na ekspresję tego co czujesz, a ja będę uważną i szanującą partnerką w rozmowie. Spotkamy się w miejscu, gdzie nie ma dobrych i złych odpowiedzi, jest prawda, jest rozmowa, podczas której są wątpliwości, łzy, cisza, ale też odbędą się mniejsze bądź większe cuda i uzdrowienia. To co wydarza się podczas spotkań ma na celu tylko Twoje dobro.

W poradnictwie seksuologicznym wyznaję wartości pozytywnej seksualności postrzeganej jako bardzo ważny element funkcjonowania ludzkiego- nie budzący poczucia winy i wstydu, będący aspektem życia, o który dba się równie troskliwie jak o zdrowie, samopoczucie i ogólny dobrostan. Podejście to zachęca do edukacji seksualnej, akceptacji swojej seksualności, afirmacji jej, a także poczucia bezpieczeństwa w byciu takim jakim się jest.Spotkania opierają się na dialogu, przyjdziesz do mnie jako mój gość i opowiesz mi co Cię sprowadza. Z pewnością będziesz miała/ miał możliwość odczucia swojego ciała, tego co Ci mowi i doświadczenia emocji. Własną historią zaprosisz mnie do swojego świata, a ja postaram się go pokolorować. Wspólnie będziemy mogli wrócić do Twojej przeszłości jeśli obawiasz się zrobić to sam, a wciąż czujesz potrzebę domknięcia rozdziałów niedokończonych. Być może rozpoczniemy nowy etap w przyjaznej atmosferze. W spotkaniach często towarzyszy nam mój pies, Bombay. Bombay jest niezwykle wrażliwą Istotą, która ubogaca proces i redukuje napięcie nerwowe oraz stres związany z wizytą. Jeśli tylko poczuje, że może wspomóc sytuację, za moją zgodą, delikatnie pojawi się przy Tobie.

Dlaczego Gestalt?

Nurt ten zakłada spojrzenie na człowieka jako na całość, usadza go w kontekście wszystkich okoliczności dookoła. Stara się łączyć wszystkie wymiary egzystencji- życia emocjonalnego, duchowego, cielesnego, racjonalnego i relacji z innymi. Kiedy równowaga pomiędzy wymiarami ulega zachwianiu, pojawiają się trudności w naszym życiu. Problemy osobiste, w pracy, kłopoty zdrowotne. I tu właśnie przyjrzenie się temu ze wsparciem psychologa/ terapeuty może być pierwszym, często przyjemnym, krokiem do znalezienia wewnętrznego balansu, prostego rozwiązania, a często odpowiedzi na wiele wątpliwości.