lek. Sandra Grzeszczyk

lek. Sandra Grzeszczyk

psychiatra
  • język polski

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Doświadczenie: Absolwentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie realizując specjalizację z psychiatrii spotyka się z pełnym przekrojem dolegliwości ludzkiej psychiki.

Szkolenia i prace naukowe: Na bieżąco poszerza swoją wiedzę za pomocą konferencji i kursów, a także literatury – dotyczącej zarówno psychiatrii biologicznej, humanistycznej jak i podejścia psychoterapeutycznego.

Inne: Uważa, że pacjent powinien być przez lekarza w czynny i świadomy sposób prowadzony w procesie zdrowienia, dlatego duże znaczenie przykłada do jasnego i prostego tłumaczenia planowanej terapii oraz istoty choroby. Świadoma wyjątkowości każdej osoby z jej doświadczeniami, osobowością oraz stylem życia, do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie z dużą dozą empatii, cierpliwości i zainteresowania, bez względu na rasę, płeć i orientację seksualną. Wierzy, że gruntowne poznanie pacjenta jest kluczem do dobrej diagnozy i skutecznego oraz dobrze tolerowanego leczenia. Zwolenniczka łączenia leków oraz pozafarmakologicznych form oddziaływań terapeutycznych uznanych przez współczesną naukę.