dr n. med. Katarzyna Gniewek | Endokrynolog i Lekarz leczenia nadwagi i otyłości

Sienkiewicza 30B

Postać przedstawiająca doktora nauk medycznych Katarzynę Gniewek

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii. Certyfikowany lekarz leczenia nadwagi i otyłości.

Doświadczenie: Ukończyła wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2008 r. z oceną bardzo dobrą i wyróżnieniem. Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych odbyła w latach 2009-2015 w Katedrze i Klinice Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W latach 2016-2017 była zatrudniona na stanowisku starszego asystenta na Oddziale Diabetologii szpitala „Miedziowego Centrum Zdrowia” w Lubinie. Następnie między 2018 -2020 r. odbywała szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii dorosłych w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami we Wrocławiu.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: W swojej pracy zajmuje się chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy, zaburzeniami miesiączkowania, andrologią, osteoporozą oraz diagnostyką i leczeniem otyłości. Interesuje się także dietetyką. Wykonuje badania ultrasonograficzne tarczycy.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Nieustannie podnosi swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Ukończyła certyfikowane kursy „Zaawansowany kurs USG tarczycy oraz „Biopsji cienkoiglowej tarczycy” organizowane przez Polskie Towarzystwo Endokrynologii Onkologicznej i Polskie Towarzystwo Biopsji Narządowej. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością (PTBO). Jest autorką i współautorką publikacji z dziedziny chorób wewnętrznych, nefrologii i endokrynologii.