Pulmonologia, choroby płuc

ikona pulmonologii- biały zarys płuc na jasnoniebieskim tle

Pulmonologia jest dziedziną medycyny skupiającą się na układzie oddechowym, zarówno górnych, jak i dolnych drogach oddechowych, oskrzelach i płucach. Wizyta u pulmonologa jest zalecana w przypadku astmy, alergii oraz ogólnej trudności z oddychaniem (chrapanie).

Zespół obturacyjnego bezdechu podczas snu to powtarzające się zaburzenia polegające na spłyceniu oddechu lub całkowitym zablokowaniu jego przepływu. Objawy, które mogą Cię zaniepokoić to: chrapanie, senność, zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy, trudności z zaśnięciem oraz nocne przebudzenia. Poligrafia jest badaniem, które można wykonać w warunkach domowych.

Spirometria to wysiłkowe badanie oddechowe, które pozwala ocenić pojemność płuc. Jest to istotne szczególnie po przebytej chorobie COVID-19, której najczęstszym powikłaniem są właśnie problemy z wydolnością płucną.

  • konsultacja pulmonologiczna
  • USG płuc
  • spirometria
  • poligrafia

Lekarze

Postać przedstawiająca lekarza Monikę Stefańską
lek. MONIKA STEFAŃSKA
Pulmonolog
PolskiStacjonarnie
Leczenie: astma oskrzelowa, choroby płuc, choroby układu oddechowego, infekcje dróg oddechowych, spirometria, zapalenie płuc

Cennik

Usługi pulmonologiczne

Konsultacja pulmonologiczna

250 zł

Spirometria
badanie, które mierzy objętość i pojemność płuc oraz określa szybkość przepływu znajdującego się w płucach i oskrzelach powietrza przez różne odcinki dróg oddechowych w fazie wdechu i wydechu

60 zł