Image

Pulmonologia jest dziedziną medycyny skupiającą się na układzie oddechowym, zarówno górnych, jak i dolnych drogach oddechowych, oskrzelach i płucach. Wizyta u pulmonologa jest zalecana w przypadku trudności z oddychaniem (chrapanie), astmy oraz alergii.

Zespół obturacyjnego bezdechu podczas snu to powtarzające się zaburzenia polegające na spłyceniu oddechu lub całkowitym zablokowaniu jego przepływu. Objawy, które mogą Cię zaniepokoić to: chrapanie, senność, zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy, trudności z zaśnięciem oraz nocne przebudzenia. Poligrafia jest badaniem, które można wykonać w warunkach domowych.

Spirometria to wysiłkowe badanie oddechowe, które pozwala ocenić pojemność płuc. Jest to istotne szczególnie po przebytej chorobie COVID-19, której najczęstszym powikłaniem są właśnie problemy z wydolnością płucną.

  • konsultacja pulmonologiczna
  • USG płuc
  • spirometria
  • poligrafia

Lekarze


Cennik

Usługi pulmonologiczne

Konsultacja pulmonologiczna200 zł
Poligrafia - diagnostyka bezdechu sennego
dr Aneta Kowal
450 zł
Spirometria
badanie, które mierzy objętość i pojemność płuc oraz określa szybkość przepływu znajdującego się w płucach i oskrzelach powietrza przez różne odcinki dróg oddechowych w fazie wdechu i wydechu
60 zł