GODZINY OTWARCIA
pon. – pt.
8:00 – 21:00
sob.
8:00 – 14:00
KONTAKT

Laryngolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób uszu, zatok, nosa, tchawicy, krtani, oskrzeli, przełyku i gardła. Lekarz ten usuwa ciała obce z uszu, gardła, nosa oraz tchawicy, leczy złamania nosa, przeprowadza zabiegi drożności przewodów słuchowych.
Na konsultację laryngologiczną warto udać się, gdy Pacjent odczuwa szumy w uszach lub nieprzyjemny ucisk, gdy słuch uległ wyraźnemu pogorszeniu, odczuwalny jest ucisk w gardle, krtani lub tchawicy, pojawiają się nieprzewidziane krwawienia z nosa.
Szukasz laryngologa we Wrocławiu? Sprawdź naszych specjalistów!
Endoskopia
Endoskopia to nowoczesne badanie diagnostyczne polegające na oglądaniu wnętrza jamy nosowej, gardła, krtani czy ucha za pomocą specjalnego urządzenia – endoskopu. Endoskop to cienki przewód zakończony kamerą i źródłem światła, który pozwala na precyzyjne zobrazowanie trudno dostępnych miejsc.
Obraz z kamery jest wyświetlany na monitorze, co umożliwia dokładną ocenę błony śluzowej, struktury anatomicznej i wykrycie nieprawidłowości, takich jak: polipy, przerost migdałków, zmiany zapalne, nowotwory i ciała obce. Endoskopia jest zazwyczaj bezbolesna i może być wykonywana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
Tympanometria
Tympanometria to nieinwazyjne badanie służące do oceny stanu ucha środkowego, zwłaszcza błony bębenkowej i trąbki słuchowej. Pozwala na ocenę biomechanicznych cech ucha oraz wspiera wykrywanie stanów zapalnych oraz niedosłuchu. Zalecane jest dla osób z niedosłuchem, bólem ucha lub częstymi infekcjami.
Badanie polega na wprowadzeniu do ucha pacjenta sondy z gumową nakładką (tzw. oliwką uszną), która zapewnia szczelność w przewodzie słuchowym. Urządzenie wytwarza niewielkie zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym i wysyła delikatne dźwięki. Tympanometr rejestruje reakcję błony bębenkowej na te bodźce. Badanie jest bezbolesne i rekomendowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Podcinanie wędzidełka
Zabieg podcięcia wędzidełka może okazać się konieczny, gdy jest ono zbyt krótkie i może utrudniać niemowlakowi ssanie piersi, co często przyśpiesza przejście dziecka na mleko modyfikowane. Konsekwencją zbyt krótkiego wędzidełka może być także diastema, czyli przerwa między siekaczami.
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym przez lekarza laryngologa i przynosi natychmiastową poprawę.
Lekarze

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy




Laryngolog, Laryngolog dziecięcy, Lekarz medycyny estetycznej



Laryngolog, Laryngolog dziecięcy



Cennik
Konsultacje
Konsultacja laryngologiczna z endoskopią
300 zł
Konsultacja laryngologiczna dzieci z endoskopią
300 zł
Konsultacja laryngologiczna z tympanometrią
lek. Anna Kurzelewska-Sobczak, lek. Małgorzata Tomaszczyk, lek. Justyna Kosowska
350 zł
Konsultacja laryngologiczna dzieci z tympanometrią
lek. Anna Kurzelewska-Sobczak, lek. Małgorzata Tomaszczyk, lek. Justyna Kosowska
350 zł
Zabiegi
Konsultacja kwalifikacyjna do zabiegu
300 zł
Zabieg podcięcia wędzidełka języka
450 zł
Zabieg podcięcia wędzidełka górnego
450 zł
Zabieg podcięcia wędzidełka języka i wędzidełka górnego
550 zł