mgr Natalia Rakiewicz | Psycholog

Biskupia 6B Podwale 83/9

Specjalizacja w leczeniu: ADHD u dzieci DIVA-5 interwencja kryzysowa kryzys emocjonalny kryzys życiowy
Lekarz prowadzi leczenie w językach: Polski PL
Dostępne formy wizyt: online stacjonarnie online stajonarnie
Postać przedstawiająca magister Natalię Rakiewicz.

Doświadczenie zawodowe

Nurt: Poznawczo-behawioralny.

Specjalizacja: Psycholog i interwent kryzysowy. W trakcie szkolenia i certyfikacji z psychoterapii.

Doświadczenie: Psychologię ukończyła na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Swoje kwalifikacje stale podnosi uczestnicząc w 4- letnim całościowym kursie psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w szkole rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Doświadczenie kliniczne zdobywała i zdobywa w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, gdzie na co dzień pracuje jako psycholog. Doświadczenie psychologiczne zdobywała również Centrum Pomocy Psychologicznej, a także w Akademii Przyszłości, w Szkole Podstawowej nr 4 we Wrocławiu, gdzie prowadziła warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Pracuje głównie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 14 roku życia. Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapie indywidualną oraz diagnostykę ADHD.

Zaprasza do współpracy osoby zmagające się z zaburzeniami nastroju (depresja, myśli samobójcze), osobowości i/lub odżywiania. Pomagam także osobom będącym w kryzysie (kryzysy w związkach, w przyjaźniach, w życiu rodzinnym, w życiu zawodowym, kryzysy związane ze stratą) oraz doświadczających zaburzeń lękowych (napady paniki, lęk uogólniony, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne OCD, poczucie derealizacji, depersonalizacji). Wspieram osoby zmagające się z chorobą nowotworową oraz ich rodziny, a także osoby które doświadczyły traum ( m.in. przemoc emocjonalna, fizyczna).

Dodatkowo zajmuję się pracą z osobami które doświadczają:

-trudności w relacjach międzyludzkich (problem z zaufaniem i/lub asertywnością, problemy z wyrażaniem własnych potrzeb, oczekiwań i emocji, problemy ze stawianiem granic, lęki przed nawiązywaniem nowych relacji, problemy z utrzymywaniem relacji)


– trudności z samooceną (zaniżone, lub zmienne poczucie własnej wartości, trudności z samoakceptacją, porównywanie się do innych, poczucie gorszości od innych)


– trudności z wyznaczaniem celów, z motywacją, z prokrastynacją,


– trudności związanymi z doświadczanym stresem, syndrom DDA


– trudności osób wysokowrażliwych.

Szkolenia i prace naukowe

Szkolenia i prace naukowe: Swoje umiejętności rozwinęła poprzez ukończenie Praktycznego Kursu Interwencji Kryzysowej, Kursu Trenera Umiejętności Społecznych oraz Podstawowego Kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Uczestniczyła również w szkoleniu dotyczącym uzależnień behawioralnych przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Karan.

Inne: W swojej pracy stawia przede wszystkim na wzajemne zaufanie, zaangażowanie oraz na holistyczne podejście do pacjenta i zgłaszanych przez niego trudności. W pracy kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa oraz dobrem klienta. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanego superwizora.