Karolina Marek

Karolina Marek

fizjoterapeutka uroginekologiczna
  • język polski
  • język angielski

Specjalizacja: Fizjoterapeuta.

Doświadczenie: Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet, głównie tych w ciąży oraz po porodzie. Jest dyplomowaną terapeutką uroginekologiczną z akredytacją PTUG.

Leczenie: Fizjoterapia uroginekologiczna: nietrzymanie moczu, pęcherz nadrekatywny, bolesne miesiączki, bóle miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, terapia blizn, obniżenie narządów, terapia poporodowa oraz dysfunkcje seksualne (pochwica, anorgazmia, wulwodynia, dyspareunia). Fizjoterapia kobiet w ciąży: przygotowanie do ciąży, trening w ciąży i przygotowanie do porodu. W pracy z pacjentkami zależy jej na budowaniu świadomości własnego ciała i zrozumieniu przez pacjentki mechanizmów powodujących ich problemy, aby łatwiej było im osiągnąć postawiony cel.

Szkolenia: W swojej pracy wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, kursach oraz doświadczenie zdobyte w pracy z pacjentkami. Chcąc poszerzyć swój warsztat pracy cały czas pogłębiam wiedzę na kursach i szkoleniach z zakresu uroginekologii i fizjoterapii okołoporodowej.

Inne: Prywatnie interesuje się kobiecą seksualnością, szczególnie zmianami zachodzącymi w tej sferze w trakcie i po ciąży. Jej misją jest nauczenie kobiety samoakceptacji swojego ciała i przyjęcia nowej roli – bycie mamą.