W obliczu koronawirusa…

Szanowni Państwo
W trosce o naszych pacjentów i personel wprowadzamy następujące zasady:
1. Uruchamiamy możliwość konsultacji online do prawie wszystkich specjalistów.
Korzystaj z niej jeśli:
– Twój problem medyczny nie wymaga pilnego osobistego badania,
– chcesz skonsultować wyniki badań,
– chcesz uzyskać receptę, przedłużenie zwolnienia, zaświadczenie itp.,
– podejrzewasz banalną infekcję – lekarz na podstawie wywiadu i objawów przepisze Ci leczenie,
– potrzebujesz konsultacji psychiatry, psychoterapeuty.
2. Aby odbyć wizytę online musisz wiedzieć kilka rzeczy:
– wizyty odbywają się za pomocą komputera – wymagane jest posiadanie mikrofonu oraz kamery – większość komputerów przenośnych (laptopów) spełnia te wymagania.
– komputer musi mieć połączenie z internetem oraz posiadać dowolną przeglądarkę internetową (Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer lub inną)
– przed terminem umówionej wizyty nasz lekarz wyśle Ci na maila link do wizyty . Jest to bardzo proste i nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Jeżeli kontakt mailowy nie będzie możliwy nasz lekarz połączy się z Tobą telefonicznie.
– w terminie wizyty wejdź na podany link i poproś o dołączenie do pokoju konsultacji .
– korzystamy z połączenia który zapewnia szyfrowanie komunikacji (certyfikat, protokół łączenia https) zapewniając właściwą ochronę danych i poufność.
– po zakończeniu konsultacji mailem otrzymasz wynik konsultacji: receptę, zaświadczenie lekarskie, potwierdzenie wystawienia zwolnienia. Kod do e-recepty otrzymasz dodatkowo smsem.
Uwaga! Wystawienie recepty na leki silnie działające, uzależniające lub objęte wysoką refundacją może wymagać dodatkowego potwierdzenia tożsamości, w tym osobistego odbioru recepty z rejestracji Ginemedica za okazaniem dowodu osobistego. O podjęciu takiego kroku decyduje ostatecznie konsultujący lekarz.
Płatności za konsultacje online odbywać się będą z góry (przed jej rozpoczęciem) – przelewem, lub płatnością internetową które niebawem będzie dostępna.
3. Pacjenci wymagający osobistej wizyty, fizycznej obecności w klinice Ginemedica, w tym osobistego badania przez lekarza muszą przestrzegać następujących zasad:
a) do poczekalni i gabinetu wchodzi tylko pacjent. Osoby towarzyszące nie mają wstępu do przychodni. Najlepiej aby pozostali poza budynkiem np. w samochodzie,

b) jeżeli masz podwyższoną temp powyżej 38 st., objawy infekcji dróg oddechowych, miałeś kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie nie możesz wejść do przychodni z uwagi na bezpieczeństwo innych pacjentów i personelu. Skontaktuj się z nami pod nr tel 71 7374797 lub kontakt@ginemedica.pl a nasz koordynator ustali sposób postępowania,

c) wchodząc na teren poradni wyrażasz zgodę na pomiar temperatury przed rozpoczęciem wizyty
d) przy wejściu obowiązkowo dezynfekujemy dłonie. Wcieramy płyn aż do wyschnięcia,Kurtki zostawiamy w szafie
e) płacimy po wizycie kartą, blikiem lub przed wizytą przelewem/kartą,
f) skracamy czas trwania wizyty do minimum. Opisujemy swój problem konkretnie. W przypadku dodatkowych pytań możesz wysłać je do lekarza mailem. Nie robimy zdjęć 3D żeby nie przedłużać wizyt,
g) nie podajemy ręki lekarzowi nawet jeśli ten odruchowo ją nam poda,
h) jeśli zdarzy nam się kaszlnąć/kichnąć – robimy to w łokieć, nie w dłonie,
i) chusteczki jednorazowe wyrzucamy od razu, po wyrzuceniu dezynfekujemy ręce.

j) Przed przyjściem na wizytę prosimy o skorzystanie z toalety, tak aby ograniczyć korzystanie z toalety w naszej placówce. 

k) W gabinecie utrzymujemy dystans 1 m od lekarza i niczego nie dotykamy np. biurko, klamka (lekarz otworzy i zamknie drzwi)
l)  Opis badania możemy wysłać Państwu drogą mailową.