USG Piersi w Ginemedica

W Centrum Medycznym Ginemedica, możesz przebadać się na dobrym sprzęcie, i być zdiagnozowana przez świetnego radiologa.

USG piersi w Ginemedica, wykonuje co tydzień (w każdy poniedziałek) dr Joanna Słonina – jeden z najlepszych ekspertów od badań USG piersi w Polsce.

Umów się na badanie i zyskaj pewność, że zagrożenie ze strony raka piersi Cię nie dotyczy!

Badanie USG piersi Wrocław

Jednym z najważniejszych badań profilaktycznych jest badanie USG piersi. Wykrywa ono przede wszystkim łagodne zmiany w strukturze piersi oraz istniejące stadia nowotworowe. Badanie USG piersi Wrocław posiada sporo zalet. Przede wszystkim jest to diagnostyka nieinwazyjna oraz bardzo bezpieczna. Dzięki temu można wielokrotnie powtarzać badanie, w odróżnieniu od badań mammograficznych.

Jak często wykonywać badanie USG piersi? Zalecana jest doroczna kontrola, już u kobiet poniżej 35-40 roku życia. Stanowi to kluczowy element uzupełniającej diagnostyki, po palpacyjnych badaniach piersi wykonanych przez lekarza. Kobiety powyżej tego przedziału wiekowego również mogą poddać się temu badaniu, jednak jako metoda uzupełniająca mammografię. U starszych kobiet piersi zwykle zawierają o wiele więcej tkanki włóknistej, gruczołowej, co może utrudniać uzyskanie przejrzystego obrazu podczas badań.
Co jest wskazaniem do badania USG piersi we Wrocławiu? Wszelkie niepokojące stwardnienia w obrębie piersi, niewyczuwalne wcześniej guzki, incydentalny wyciek z sutka (w przypadku kobiet, które nie są w ciąży i nie karmią). Badaniu powinny być poddane także zmiany w brodawce sutkowej oraz wyczuwalne guzki w dołach pachowych.
Kiedy najlepiej wykonywać badanie USG piersi? Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do tego badania, jednak zalecane jest przez lekarzy, aby odbyło się ono w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.

W trakcie badania pacjentka leży na plecach z ramieniem ułożonym pod głową. Taka pozycja sprawia, że pierś staje się bardziej płaska, stwarzając odpowiednią do obrazowania płaszczyznę, po której lekarz przy pomocy specjalnego żelu przesuwa głowicą, celem zidentyfikowania możliwych zmian. Ultrasonografia piersi to metoda diagnostyczna, dzięki której możliwe jest oglądanie struktur piersi pod wieloma kątami. USG pozwala dobrze przyjrzeć się niepokojącym punktom, a nawet lepiej odróżnić złośliwe zmiany od łagodnych torbieli (w przeciwieństwie do badań mammograficznych). Badanie USG piersi nie jest w stanie rozpoznać zwapnień w obrębie piersi i nie sięga do głęboko zlokalizowanych guzków. Metoda ta jest polecana, jako uzupełnienie badania fizykalnego a nawet często łączone z badaniem mammograficznym np. w gabinecie ginekologicznym. Polecane jest dla kobiet z małym i średnim biustem.