USG 3D Wrocław

W czasie ciąży wykonywane są profilaktyczne badania USG. Jest to bezpieczny i jeden z najlepszych sposobów oceny rozwoju płodowego dziecka. Kilka lat temu pojawiły się na rynku urządzeń ultrasonograficznych, aparaty USG 3D i 4D. Wrocław dysponuje wieloma punktami medycznymi, w których ciężarna pacjentka może wykonać takie badanie. Na podstawie badań USG płodu, lekarz jest w stanie określić m.in. jego płeć oraz wiek, a także nadzorować rozwój dziecka. USG obrazuje wielkość i kształt narządów wewnętrznych dziecka, ułożenie łożyska, objętość wód płodowych. Dotąd stosowane klasyczne, dwuwymiarowe techniki obrazowania, wypierane są przez nowoczesne trójwymiarowe metody USG. Te najnowszej generacji ultrasonografy są między innymi pomocne w ocenie przepływu krwi w naczyniach matki i płodu. Wszystkie zebrane na ten temat dane, informują o kondycji łożyska i serca. USG 3D to prawdziwa rewolucja! Przyszła mama ma okazję obejrzeć dość wyraźnie swoje jeszcze nienarodzone dziecko. Rodzice dzięki obrazowaniu USG 3D widzą dużo więcej m.in. twarz, wyraźne kształty dziecka, co zwykle zostaje uwiecznione na zdjęciu, a nawet zapisane na płycie CD.
Zdaniem psychologów, rekonstrukcja obrazu płodu na badaniu USG 3D pozwala rodzicom na wytworzenie silnej więzi emocjonalnej ze swoim dzieckiem, dużo wcześniej przed porodem.
USG 3D wykonywane w centrum medycznym we Wrocławiu ma bardzo kluczowe znaczenie w diagnozowaniu wielu chorób genetycznych bądź rozwojowych wad jeszcze w okresie prenatalnym. Tą metodą udaje się rozpoznać m.in. zespół Downa (charakterystyka budowy obu kości nosowych płodu), rozszczep kręgosłupa (ocena przezierności karkowej), czego nie można uzyskać na podstawie badania USG 2D.
USG 3D pomaga ustalić czy wielkość ciała dziecka jest zgodna z określonym etapem ciąży. To ważne badanie ocenia ukształtowanie najważniejszych wewnętrznych narządów płodu tj. mózg, kręgosłup, żołądek, serce, nerki, pęcherz moczowy. Badanie w tym kierunku można wykonać już po 20 tygodniu ciąży.
Na podstawie zaawansowanego badania USG 3D można przeanalizować, ułożenie płodu i łożyska, co jest gwarantem bezpiecznego przeprowadzenia porodu.