mgr Kamila Raczyńska-Gutkowska

mgr Kamila Raczyńska-Gutkowska

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog
  • Польський

Nurt: Psychodynamiczny.

Specjalizacja: Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny w trakcje certyfikacji.

Doświadczenie: Ukończyła całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej przy Oddziale Nerwic Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również studia podyplomowe Seksuologia Kliniczna: Opiniowanie, Edukacja, Terapia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie kliniczne zdobywała pracując w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu na oddziałach ogólnopsychiatrycznych, a także na Oddziale Leczenia Nerwic. Ma doświadczenie w pracy w poradniach zdrowia psychicznego, jak i prywatnych ośrodkach.

Leczenie: Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej dorosłych cierpiących z powodu problemów osobowościowych, relacyjnych, doświadczających objawów lękowych, stanów obniżonego nastroju, a także dolegliwości fizycznych, których nie można wyjaśnić chorobą somatyczną. Pracuje z osobami skarżącymi się na niskie poczucie wartości, nieśmiałymi, zahamowanymi emocjonalnie. Szczególnym obszarem zainteresowań są trudności w sferze życia intymnego takie jak: obniżone lub nadmierne libido, zaburzenia orgazmu, brak satysfakcji w relacjach partnerskich i seksualnych, zaburzenia erekcji, dyskomfort w trakcie współżycia, brak akceptacji własnej orientacji seksualnej. Dodatkowo od wielu lat zajmuje się diagnostyką zaburzeń funkcji poznawczych, pracując z osobami w podeszłym wieku, doświadczającymi narastających problemów z pamięcią, uwagą, myśleniem, itp.

Członkostwo: Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Poddaje swoją pracę regularnej superwizji.