dr n. med. Radosław  Tarkowski

dr n. med. Radosław Tarkowski

chirurg - onkolog
  • Польський
  • Англійський
  • Французький
  • Італійський

Specjalizacja: Ukończył w 2005r. specjalizację chirurgii ogólnej, a dwa lata później z chirurgii onkologicznej.

Doświadczenie: Przez 20 lat pracował w Pierwszym Oddziale Chirurgii Onkologicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Katedrze Onkologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Leczenie: Specjalizuje się w leczeniu operacyjnym chorych na raka piersi, prowadzonym w ramach terapii skojarzonej. Proponuje chirurgię onkoplastyczną, umożliwiającą wyleczenie z nowotworów złośliwych piersi przy jednoczesnym zachowaniu dobrego efektu estetycznego oraz jednoczesnej korekcji piersi (zmniejszenie, podniesienie, symetryzacja drugiej piersi z zastosowaniem szeregu metod operacyjnych). Zajmuje się rekonstrukcją piersi przy użyciu implantów silikonowych i tkanek własnych – wykonywaną jednocześnie z amputacją piersi, jeśli jest konieczna lub odroczoną – u Pań, które przebyły mastektomię w przeszłości. Proponuje konsultacje łagodnych chorób piersi i zmian skóry i leczenie operacyjne.

Szkolenia i prace naukowe:  Formacja zawodowa obejmuje stypendia i staże w klinikach chirurgicznych w Niemczech, Włoszech i Izraelu, liczne szkolenia w Polsce i zagranicą.  Autor monografii: Leczenie onkoplastyczne chorych na raka piersi – doświadczenie własne.

Inne: Zdobyte umiejętności stosuje w praktyce. Przykłada wagę nie tylko do sprawności technicznej niezbędnej w polu operacyjnym, ale także do kontaktu z Pacjentką i odpowiedniej kwalifikacji do optymalnego leczenia oraz bezpiecznego przeprowadzenia przez czas okołooperacyjny. Wywiad z Doktorem

Informacja od Doktora: Nie wykonuję diagnostycznych i przesiewowych badań piersi – proponuję zgłosić się w tym celu do radiologa. Wykonana we własnym zakresie ocena zmian w USG pomaga mi w wykonaniu biopsji guza, propozycji zabiegu i znalezienia zmiany podczas operacji.

 

Wywiad z Doktorem Chirurgia zaczyna się od słowa, nie od cięcia (prawy przycisk myszki- “otwórz w nowej karcie”)