dr n. med. Filip Stramecki

dr n. med. Filip Stramecki

psychiatra
  • Польський
  • Англійський
  • Іспанський

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Doświadczenie: Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie kontynuuje swój rozwój akademicki w ramach studiów doktoranckich w Katedrze i Klinice Psychiatrii. Aktualnie posiada otwarty przewód doktorski na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego. Na co dzień pracuje w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego jako lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Leczenie: Najczęściej zajmuje się zaburzeniami psychicznymi, takimi jak zaburzenia lękowe, depresja, ostra reakcja na stres, ADHD dorosłych, pierwsze epizody psychotyczne czy schizofrenia.

Szkolenia i prace naukowe: Prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego z zakresu psychiatrii, realizuje własne badania naukowe, uczestniczy w licznych projektach badawczych oraz pisze artykuły naukowe. Bierze czynny udział w licznych konferencjach i zjazdach krajowych oraz zagranicznych, stale poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Członkostwo: Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Inne: W pracy jest osobą dokładną, cierpliwą i otwartą. Zwraca uwagę na to, aby leczenie farmakologiczne było nie tylko skuteczne, ale też dobrze tolerowane przez pacjentów. Stara się zawsze wytłumaczyć na czym polega dany problem oraz przedstawić wiele możliwych rozwiązań, dążących do poprawy jakości życia pacjenta. Jest otwarty i przyjazny osobom LGBTQ+, co pozwala im poczuć się komfortowo podczas konsultacji i uniknąć dodatkowego stresu związanego z obawą przed mówieniem o swojej orientacji czy tożsamości seksualnej.