dr n. med. Aleksandra Stefaniak

dr n. med. Aleksandra Stefaniak

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
  • Польський
  • Англійський

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Psychodermatolog.

Doświadczenie: Asystent naukowo-dydaktyczny w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie realizuje również szkolenie specjalizacyjne.  W 2022 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską na temat przewlekłego świądu skóry w cukrzycy. Stypendystka prestiżowego stypendium im. Otto Braun-Falco, w ramach którego odbyła staż w szpitalu uniwersyteckim w Münster (Niemcy), gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu leczenia świądu skóry oraz pracowała naukowo. Rok później otrzymała Stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) na kontynuacje prac badawczych. W 2022 roku zdobyła Nagrodę Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego za najlepszą publikację naukową. Doświadczenie zawodowe zdobywała także na licznych stażach w europejskich ośrodkach klinicznych w m. in. w Niemczech, Czechach i Portugalii. Jest certyfikowanym psychodermatologiem Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Psychiatrycznego (ESDaP). Od lat bierze udział w lokalnych i ogólnopolskich akcjach na rzecz wczesnego wykrywania czerniaka. Poza dermatologią kliniczną interesuje się również medycyną przeciwstarzeniową. Do jej ulubionych zabiegów należą te z użyciem laserów wysokoenergetycznych.

Szkolenia i prace naukowe: Autorka i współautorka ponad 30 prac naukowych o zasięgu krajowym i zagranicznym. Regularnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i kursach z zakresu dermatologii, dermatoskopii i dermatologii estetycznej w Polsce oraz na zagranicznych kongresach.

Członkostwo: Członkini międzynarodowych towarzystw naukowych.

Inne: Ukończyła kurs dla lekarzy z zakresu równościowego traktowania Fundacji Trans-Fuzja.

Prywatnie bardzo lubi rękodzieło (zwłaszcza ceramikę i malowanie), długie spacery ze swoim psem, odkrywanie nowych miejsc oraz naukę.