mgr Monika Minicz (Płocica)

mgr Monika Minicz (Płocica)

психолог, психотерапевт
  • Польский

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.

Prowadzę terapię indywidualną młodzieży oraz osób dorosłych.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży. Obecnie uczestniczę w 4-letnich studiach podyplomowych z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, a także w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu.

Pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe (lęk uogólniony, lęk o zdrowie, napady paniki, fobia społeczna, fobie proste), zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD), zaburzenia nastroju (depresja), snu (bezsenność) oraz zaburzenia osobowości. Pomagam również osobom doświadczającym problemów w relacjach, kryzysów życiowych, stresu, borykających się z niską samooceną.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in w:
— Oddział Psychiatryczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu,
— Oddział Dzienny Psychiatrycznym w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego

Obecnie pracuję w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu, na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. W placówce tej prowadzę terapię indywidualną, terapię grupową oraz zajmuje się postępowaniem diagnostycznym.

W procesie terapeutycznym ważny jest dla mnie autentyczny kontakt z drugim człowiekiem. Metody pracy dobieram indywidualnie, tak aby prowadziły do rozwiązania problemu. Bazuję na metodach poznawczo-behawioralnych oraz humanistycznych związanych z akceptacją i zaangażowaniem. Podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam na wizyty stacjonarne w gabinecie lub on-line.