lek. Aldona Prochowska

lek. Aldona Prochowska

дерматолог, врач эстетической медицины
  • Польский
  • Английский

Specjalizacja: Specjalista dermatologii i wenerologii.

Doświadczenie: Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia na kierunku lekarskim ukończyła z wyróżnieniem w gronie 3% najlepszych studentów. Podczas studiów odbyła roczne stypendium na Wydziale Lekarskim Universitá degli Studi di Perugia we Włoszech. Szkolenie specjalizacyjne ukończyła w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu, gdzie prowadziła również zajęcia dydaktyczne z dermatologii i wenerologii dla studentów Wydziału Lekarskiego. 

Leczenie: Zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób skóry, włosów i paznokci, chorób przenoszonych drogą płciową, oceną dermoskopową znamion barwnikowych, trichoskopią i kriochirurgią. Jej szczególnym zamiłowaniem jest leczenie trądziku. Od najmłodszych lat pasjonuje się pielęgnacją skóry i ten element stanowi dla niej podstawę prawidłowego leczenia chorób skóry.

Szkolenia: Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i warsztatach z zakresu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Zdobywa nowe umiejętności podczas kursów i szkoleń, m.in. z zakresu trichoskopii oraz dermoskopii.

Inne: Dba o holistyczne podejście do zdrowia, dlatego poza pracą lubi aktywnie spędzać czas. Jej ulubione formy aktywności fizycznej to bieganie, jazda na rowerze, kalistenika. Prywatnie lubi również wykonywać makijaż okolicznościowy, od lat doradza najbliższym w doborze kosmetyków, z pasją poszerza wiedzę i doświadczenie o nowości z zakresu dobrze dobranego makijażu i pielęgnacji skóry.