Julia Jawny

Julia Jawny

Cемейный врач
  • Польский

Specjalizacja:  Specjalista medycyny rodzinnej i medycyny bólu.

Doświadczenie: Ukończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu w 2009 roku. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku medycyna bólu. Doświadczenie zdobywałam w Polsce i Wielkiej Brytanii, gdzie odbywałam staż na Oddziale Ortopedii i Traumatologii w Glasgow.

Leczenie: W swojej praktyce pomagam pacjentom, którzy zmagają się z bólem ostrym i przewlekłym, dotyczącym głównie układu mięśniowo-szkieletowego — na tle zmian zwyrodnieniowych, przeciążeniowych, zapalnych, ale również bólem neuropatycznym, bólami głowy czy bólem w chorobie nowotworowej. W terapii łączę szeroką wiedzę z medycyny rodzinnej z elementami rehabilitacji, ortopedii i reumatologii.

Szkolenia i prace naukowe: Ukończyłam liczne kursy USG narządu ruchu, igłoterapii suchej, iniekcji interwencyjnych dostawowych i okołostawowych (z podaniem sterydów, kolagenu, osocza bogatopłytkowego i fibryny), zaawansowane kursy niekonwencjonalnych technik leczenia bólu. Regularnie uczestniczę w konferencjach medycyny rodzinnej, ortopedycznych i reumatologicznych. Prowadzę także szkolenia z technik proloterapii i podawania kolagenu w schorzeniach układu ruchu.

Inne: Przewlekły ból wymaga indywidualnego podejścia, połączenia zabiegów rehabilitacji oraz stosowania farmakoterapii. Współpracuje z fizjoterapeutą i trenerem personalnym celem holistycznej opieki nad pacjentem.