Poród Wrocław

Poród siłami natury to najbardziej wyczekiwany moment w życiu przyszłych rodziców, ale również stresujący i pełen emocji czas, w którym pragną oni jak najlepiej powitać na świecie swoje dziecko. Nie ważne czy jest to poród w obecności położnej czy lekarza, warto poznać najważniejsze zasady, które mogą okazać się nieocenionym wsparciem normalnego porodu (37 – 42 tydzień ciąży), aby przebiegał on w sposób niezakłócony i bezpieczny.
Warto już na początku ciąży wybrać odpowiedni szpital np. we Wrocławiu, w którym odbędzie się poród, a także lekarza prowadzącego ciążę czy dedykowaną położną. Zwiększa to poczucie komfortu i bezpieczeństwa przyszłej mamy już w ostatnich tygodniach ciąży aż do momentu opuszczenia porodówki.
Położna podpowie młodej mamie jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, jak prawidłowo karmić piersią czy zmniejszyć stres przedporodowy, jak „przetrwać” poród itd. Wybór położnej pozwala na opracowanie planu porodu, daje możliwość każdorazowej konsultacji i wizyt kontrolnych do tygodnia po porodzie.
Najczęściej to właśnie wybór lekarza prowadzącego ciążę np. we Wrocławiu, daje kobiecie ciężarnej 100% komfort. Przez cały okres trwania ciąży, pacjentka znajduje się pod kontrolą lekarską. Ginekolog-położnik zna całą historię przebiegu ciąży i kondycję zdrowotną przyszłej matki. Wówczas nadzór nad ciążą jest spójny i zgodny z oczekiwaniami pacjentki. Skuteczna współpraca z lekarzami i położnymi czuwającymi nad zdrowiem ciężarnej w trakcie tych kluczowych 9 miesięcy to przede wszystkim podejmowanie odpowiednich decyzji, które finalnie doprowadzą do bezpiecznego, zdrowego i w pełni satysfakcjonującego porodu. Dzięki temu, doświadczenia porodowe staną się jednymi z najpiękniejszych momentów w życiu.