Wojciech Czernaś

Wojciech Czernaś

psychiatra
  • język polski

Specjalizacja: Specjalista psychiatrii.

Doświadczenie: Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał będąc aktywnym psychiatrą. Przyjmował m.in. w: Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Uzależnień oraz Oddziale Dziennym. Był biegłym sądowym, wykładowcą w Państwowym Uniwersytecie im. Stanisława Staszica w Pile i rozwijał się w działalności komercyjnej. Trzynaście lat pełnił funkcje kierownicze w Oddziale Psychiatrycznym w Złotowie. W tym od 5 lat jako Lekarz Kierujący, a od 1,5 roku jako Kierownik ministerialnego programu Centrów Zdrowia Psychicznego.

Leczenie: Jest lekarzem interdyscyplinarnym, czyli całościowo podchodzi do problemów zdrowotnych pacjenta. Stara się odpowiednio zdiagnozować chorobę, pamiętając iż stan psychiczny nierozerwalnie jest związany ze stanem fizycznym. Starannie dobiera leczenie, na ile to możliwe stosując monoterapię (czyli leczenie pojedynczym lekiem), by zminimalizować ryzyko występowania działań niepożądanych.

Szkolenia i prace naukowe: Cały czas rozwija swoją wiedzę aktywnie uczestnicząc w wielu konferencjach i spotkaniach naukowych.

Inne: Gwarantuje przyjazną atmosferę dla wszystkich w kryzysie psychicznym.