Monika Płocica

Monika Płocica

psycholog dziecięcy
  • język polski

Psycholog, pedagog oraz psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w toku certyfikacji. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie uczestniczy w 4-letnich studiach podyplomowych z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w:

  • Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wałbrzychu,
  • Niepublicznym Przedszkolu Językowym AbraCadabra w Świdnicy,
  • Fundacji dla Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Rozwojowymi „ŁATWO POWIEDZIEĆ”- Terapeutyczny Punkt Przedszkolny we Wrocławiu,
  • Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu,
  • Centrum Edukacyjno – Terapeutycznym „Supełek” w Siechnicach

Obecnie pracuje w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu, na oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym. W placówce tej prowadzi terapię indywidualną i grupową, konsultacje psychologiczne dla rodziców oraz zajmuje się postępowaniem diagnostycznym.

W procesie teraputyczym ważny jest dla niej autentyczny kontakt z drugim człowiekiem. Metody pracy dobiera indywidualnie, tak aby prowadziły do rozwiązania problemu. Bazuje na metodach poznawczo-behawioralnych oraz humanistycznych związanych z akceptacją i zaangażowaniem.