mgr Paulina Flis-Czech

mgr Paulina Flis-Czech

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta
  • język polski
  • język angielski

Nurt: Poznawczo-behawioralny oraz terapii schematu.

Specjalizacja: Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz certyfikowany seksuolog kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Doświadczenie: Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS we Wrocławiu, specjalizacja psychologia kliniczna. Stypendystka studiów na Uniwersytecie we Florencji, Włochy. Studia podyplomowe z zakresu seksuologii ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeszła ścieżkę specjalizacyjną kursów doskonalących z zakresu seksuologii w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego przy Szpitalu Bielańskim w Warszawie, pod kierownictwem prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz w Centrum Rozwoju Dziecka.

Leczenie: Specjalizuje się w leczeniu takich zaburzeń jak pochwica, dyspareunia, zaburzenia orgazmu, brak radosnego przeżywania kontaktów seksualnych, brak popędu seksualnego lub jego nadmiar, dyskomfort podczas zbliżeń seksualnych, zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, trudności z zajściem w ciążę bez wyraźnych podstaw medycznych. Pracuje z parami w obliczu straty dziecka. Zajmuje się seksualnością wieku dziecięcego I nastoletniego. Chętnie pomaga osobom z problemami w relacjach z ludźmi i z problemami w radzeniu sobie z trudnościami życia codziennego.

Szkolenia: Uczestniczka wielu konferencji oraz warsztatów z zakresu seksuologii. Jest autorką publikacji opublikowanej w „Seksuologia Polska”, opartej o badania własne. W swoim doświadczeniu ma również wystąpienia na konferencjach.

Członkostwo: Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Inne: Jest także wykładowcą akademickim. Prowadzi od lat grupę wsparcia dla osób transpłciowych i ich bliskich.