mgr Ida Kaul | Diagnosta ADHD i Psycholog

Podwale 83/9

Specjalizacja w leczeniu: ADHD u dorosłych kryzys emocjonalny kryzys życiowy przemoc domowa uzależnienie zaburzenia nastroju
Lekarz prowadzi leczenie w językach: Polski PL
Dostępne formy wizyt: stacjonarnie stajonarnie
Postać przedstawiająca magister Idę Kaul

Doświadczenie zawodowe

Nurt: Integracyjny.

Specjalizacja: Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

Doświadczenie: Jest absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psycholożką w trakcie pięcioletniego szkolenia Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Odbyła staż kliniczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym.

Posiada doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami dorosłymi. Na co dzień pracuje z mieszkankami ośrodka dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej, doświadczających przemocy i wykluczenia społecznego, a także osobami doświadczającymi uzależnienia.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: W pracy indywidualnej współpracuje z osobami dorosłymi. Kształci się w nurcie ericksonowskim, jednak chętnie czerpie również z innych nurtów w zależności od potrzeb i trudności pacjenta. Bliskie są jej techniki terapii poznawczo-behawioralnej, a także podejście relacyjne.Zajmuje się również diagnozą dorosłych pod kątem ADHD.

Szkolenia i prace naukowe

Inne: Jej głównym celem jest stworzenie bezpiecznej relacji opartej na zaufaniu, która pozwoli na identyfikację zasobów pacjenta. Jest otwarta na współpracę z osobami LGBTQ+.