Maja Lasota

Maja Lasota

psycholog, psychoterapeuta
  • język polski
  • język angielski

Nurt: Poznawczo-behawioralny.

Specjalizacja: Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.

Doświadczenie: Jest w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT). Psychologię ze specjalnością kliniczną ukończyła na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Na co dzień pracuje na oddziale dziennym psychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapię grupową i indywidualną z pacjentami ze spektrum schizofrenii, z chorobą dwubiegunową afektywną, depresją oraz zaburzeniami lękowymi i adaptacyjnymi. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz na stażach zawodowych.

Leczenie: W terapii bardzo ważne jest dla niej oparcie w dowodach naukowych i stosowanie technik potwierdzonych badaniami ale także umiejętność nawiązania autentycznej, partnerskiej relacji, która w jej odczuciu stanowi podstawę jakichkolwiek oddziaływań terapeutycznych. Ogromne miejsce wśród jej zawodowych zainteresowań zajmuje trzecia fala terapii CBT z naciskiem na Terapię Schematów.

Szkolenia : Praca jest jednocześnie jej ogromną pasją, dlatego stale i z przyjemnością zdobywa nową wiedzę i umiejętności,

Członkostwo: Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Inne: Swoją pracę poddaje specjalistycznej superwizji.