Maciej Pawlicki

Maciej Pawlicki

chirurg plastyczny
  • język polski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2009 r. rozpoczął specjalizację z chirurgii plastycznej na Oddziale Chirurgii Plastycznej w SCM w Polanicy-Zdroju. Specjalizację zakończył w 2015 roku uzyskując następnie tytuł specjalisty chirurgii plastycznej. Od 2014r. pracuje na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu, zaś w latach 2016 – 2018 na stanowisku Z-cy Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej. W pracy zawodowej zajmuje się chirurgią plastyczną, zarówno rekonstrukcyjną, jak i estetyczną.
Uczestniczył w wielu konferencjach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w kraju, jak i zagranicą stale dążąc do podnoszenia swoich kwalifikacji.

Szczególnie interesuje się chirurgią piersi, ich powiększaniem oraz podnoszeniem m.in. z zastosowaniem implantów piersi, zastosowaniem nowoczesnych technik w chirurgii plastycznej, liposukcją oraz operacjami estetycznymi twarzy. Jako dyplomowany specjalista chirurgii plastycznej należę do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.