lek. Mateusz Michalczyk | Neurolog dziecięcy

Sienkiewicza 30B

Specjalizacja w leczeniu: nieprawidłowy rozwój psychoruchowy padaczka zaburzenia ruchowe zaburzenia snu u dzieci zawroty głowy
Lekarz prowadzi leczenie w językach: Angielski Polski GB PL
Dostępne formy wizyt: stacjonarnie stajonarnie
Postać przedstawiająca lekarza Mateusza Michalaka

Doświadczenie zawodowe

Specjalizacja: W trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej.

Doświadczenie: Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (2018 r.). Na co dzień pracuje na Oddziale Neurologii Dziecięcej w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

Zajmuje się leczeniem

Leczenie: Choroby ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego u dzieci i młodzieży. W diagnostyce neurologicznej bardzo pomocne (a niekiedy kluczowe!) okazują się filmy nagrane telefonem – ma to głównie znaczenie w przypadku incydentów napadowych (np. padaczki, zaburzeń snu, okresowych zaburzeń ruchowych), ale nie tylko!

Na wizytę proszę zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną (wyniki badań, płyty z TK, MRI) oraz książeczkę zdrowia dziecka.

Szkolenia i prace naukowe

Inne: Jeżeli wiadomo że dziecko „źle toleruje” wizyty u lekarza, płacze i nie pozwala się zbadać, wówczas dobrze jest nagrać je w jego „naturalnym środowisku” (np. w czasie zabawy), wtedy można ocenić jak dziecko funkcjonuje na co dzień.