lek. Katarzyna Hoffmann-Pirogowicz

lek. Katarzyna Hoffmann-Pirogowicz

pediatra
  • język polski

Specjalizacja: Specjalista pediatrii, w trakcie specjalizacji z alergologii.

Doświadczenie: Dyplom uzyskała w 2008 r na Wrocławskiej Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu specjalistycznym im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu pracując w Oddziale Ogólnopediatrycznym, a także dyżurując na oddziałach pediatrycznych specjalistycznych oraz Izbie Przyjęć. Dodatkowe doświadczenie uzyskała pracując w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Leczenie: Dziś, jako specjalista, konsultuje zarówno dzieci chore jak i zdrowe. Kwalifikuje dzieci do szczepień zarówno z zakresu szczepień obowiązkowych, jak i zalecanych.

Główne obszary zainteresowań: Główne zainteresowania zawodowe to choroby alergiczne dzieci, atopowe zapalenie skóry, astma dziecięca, choroby infekcyjne, żywienie niemowląt i dzieci starszych oraz szczepienia.

Członkostwo: Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ekspert Fundacji Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości .

Inne: Podczas wizyty dużą wagę przykłada do tego, by przebiegała ona w spokojnej atmosferze, stara się aby mały pacjent czuł się bezpiecznie i nie odczuwał strachu związanego z badaniem, a rodzic rozumiał zalecenia i nie miał wątpliwości co do dalszego postępowania .

Prywatnie jest pasjonatką wielu sportów, fanką zdrowej, ale pysznej kuchni oraz zapaloną podróżniczką.