Jacek Czubak

Jacek Czubak

laryngolog
  • język polski
  • język angielski

Specjalizacja: Lekarz w trakcie specjalizacji z otolaryngologii.

Doświadczenie: Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie jest pracownikiem Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Jako asystent w Katedrze Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzę zajęcia w języku polskim i angielskim ze studentami Wydziału Lekarskiego i Lekarsko Stomatologicznego.

Leczenie: Jako otolaryngolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła (oraz innych narządów głowy i szyi). Zajmuje się także kwalifikacją do podcięcia wędzidełka, a także sam wykonuje ten zabieg. W gabinecie jest też możliwa firberoskopia czyli badanie giętkim endoskopem (aparatem z kamerą) trudnodostępnych miejsc.

Główny obszar zainteresowań: W obrębie jego zainteresowań znajdują się głównie chrapanie, bezdechy, choroby uszu, narządu słuchu i zatok przynosowych.

Szkolenia i prace naukowe: Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach szkoleniach i warsztatach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wziął udział m.in. w kursie „Małoinwazyjne Metody Leczenia Chrapania”, „IV Kursie Podstaw Chirurgii Endoskopowej Nosa i Zatok Przynosowych”, „VI Kursie chirurgii Endoskopowej Zatok Przynosowych”, kursie chirurgii kości skroniowej, kursie mikrochirurgii uszu oraz kursie chirurgicznego leczenia obturacyjnych bezdechów sennych. Jest autorem również licznych publikacji naukowych.

Członkostwo: Jest czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Inne: Przyjmuje dzieci od 2 roku życia, młodzież oraz osoby dorosłe.