Dominik Orzechowski

Dominik Orzechowski

ortopeda
  • język polski
  • język angielski

Specjalizacja: Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Doświadczenie: Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Doświadczenie praktyczne i teoretyczne zdobywał podczas pracy w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Umiejętności doskonalił w trakcie stażu z zakresu ortopedii dziecięcej w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu, wykonując badania przesiewowe USG stawów biodrowych u noworodków w latach 2015-2016. Od tamtej pory przebadał wiele tysięcy dzieci. Wiedzę z zakresu ortopedii dziecięcej poszerzał również podczas stażu w Szpitalu CMKP im. Adama Grucy w Otwocku – ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności w kraju.

Główny obszar zainteresowań: Jego główny obszar zainteresowań to chirurgia ortopedyczna kończyny dolnej – ze stawem biodrowym włącznie, chirurgia urazowa narządu ruchu – kończyna górna i dolna.

Szkolenia i prace naukowe: Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w kursach i szkoleniach organizowanych przez ośrodki o najwyższym stopniu referencyjności na terenie całego kraju i za granicą.

Inne: Jest posiadaczem certyfikatu ukończenia kursu badania USG stawów biodrowych metodą Grafa.