Aleksandra Pałach

Aleksandra Pałach

Psycholog, psychoterapeuta
  • język polski

Psycholog, psychoterapeuta.Absolwentka Wydziału Psychologii i Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyła czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej prowadzone przez Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie, atestowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Przez kilka lat prowadziła zajęcia terapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym z całościowymi zaburzeniami rozwoju, pracowała jako psycholog szkolny w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej, w domu dziecka i w przedszkolach.

Obecnie zajmuje się terapią poznawczo-behawioralną dzieci i osób dorosłych cierpiących na zaburzenia lękowe (lęk uogólniony, fobia społeczna, zespół paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne) i zaburzenia nastroju. Jako terapeuta stara się najlepiej jak potrafi pomagać osobom, które doświadczają cierpienia.

Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, który jest jednym z lepiej zbadanych podejść terapeutycznych. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Terapia ta jest nastawiona na zmianę myślenia i idącą za tym zmianę zachowań.

Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji wykładowcy Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CBT-EDU w Warszawie.