Aleksandra Kalota

Aleksandra Kalota

ginekolog
  • język polski
  • język angielski

Specjalizacja: Specjalista ginekologii i położnictwa.

Doświadczenie: Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 2016 roku pracuje i odbywa szkolenie specjalizacyjne w I Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu. Od 2018 r. jest młodszym asystentem Uniwersytetu Medycznego i prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego z zakresu ginekologii i położnictwa. Bierze udział w projektach badawczych wraz z Polską Akademią Nauk.

Szkolenia i prace naukowe: W swojej pracy kładzie nacisk na jakość i regularnie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w międzynarodowych i krajowych szkoleniach z zakresu ginekologii, położnictwa oraz ultrasonografii.

Członkostwo: Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology oraz European Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology.

Inne: W swojej pracy kładzie nacisk na jakość udzielanych świadczeń – tak, aby diagnozować i leczyć zgodnie z najlepszą oraz najbardziej aktualną widzą medyczną. Również ważne jest dla niej odpowiednie podejście do Pacjentki i stworzenie sympatycznej, pełnej zaufania oraz komfortu atmosfery.