Ciąża i poród

Prowadzenie ciąży Wrocław

-Poród po przebytym cięciu cesarskim
Jestem teraz w 36 tyg ciąży. Trzy lata temu miałam wykonane cięcie cesarskie -synek był ułożony pośladkowo. Może to się wyda komuś dziwne ale ogromnie zależy mi żeby teraz urodzić naturalnie.Czy mogę rodzić siłami natury?Czy jest to bezpieczne?

Odp(MT)-Tak. Można rodzić siłami natury po przebytym cięciu cesarskim.Uważa się że jeżeli minęło co najmniej 2 lata od przebytego cięcia i nie stwierdza się żadnych przeciwskazań można bezpiecznie rodzić siłami natury. Ważną sprawą jest ocena ultrasonograficzna dolnego odcinka macicy w miejscu blizny po poprzednim cięciu.

-Poród po przebytym cięciu cesarskim
Mam odwrotną sytuację, tzn jestem po cięciu cesarskim (5 lat temu z powodu zagrażającej zamartwicy ) i cały czas żyłam w przekonaniu że drugi poród też będzie przez cesarkę ale ostatnio mój lekarz sugeruje żeby rodzić naturalnie.Wiem że jest to lepsze dla mnie i dla dziecka ale ja mam uraz psychiczny po poprzednim porodzie i nie chcę przez to znowu przechodzić. Chcę mieć cięcie tak jak poprzednio. Czy mogę się po prostu nie zgodzić na poród siłami natury?

Odp (MT)- Tak.Zgodnie obowiązującymi wytycznymi pacjentka po przebytym cięciu cesarskim która ma rodzić siłami natury musi wyrazić pisemną zgodę na taki poród. Tym samym jeżeli takowej zgody na poród siłami natury po przebytym wcześniej cięciu cesarskim pacjentka nie udziela to powinna być zakwalifikowana do rozwiązania ciąży drogą cięcia cesarskiego

-Termin porodu wg USG
Za każdym razem kiedy mam robione USG wychodzi mi inny termin porodu.Zupełnie inny termin wychodzi z daty ostatniej miesiączki.Czy to nie dziwne?

Odp(MT)- Najbardzie wiarygodne do określenia terminu porodu jest badanie USG wykonane we wczesnej ciąży (I trymastr)

Masz pytanie? Prześlij je na adres: mateusztylko@yahoo.co.uk